Hej wszystkim!
Ostatnio stwierdziłam, że fajnie byłoby, gdybym miała na blogu taką przestrzeń, w której mogłabym podzielić się z Wami tym, co u mnie słychać, czym się ostatnio interesuję i co tam sobie kodzę. W ten sposób zrodziła się koncepcja “Pamiętnika programistki”. I właśnie dziś zapraszam Was na pierwszy post tej nowej serii.

Wrzucałam już fotkę na Instagrama, ale dla tych, którzy nie widzieli, w ubiegły poniedziałek wybrałam się na wrocławski Meet.js.

Meet.js + tworzymy aplikacje reaktywna #front end #meetatmonterail #meetjswroclaw #jakAniaSpedzaWieczor

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Ania Konopka (@bookieandcookie)

Wybaczcie, że zdjęcie nie jest najwyższych lotów, ale temat był wciągający i nie było czasu na fotki. Zaczęliśmy od prezentacji Damiana, z którym na żywo tworzyliśmy prosty system reaktywny. Tych, którzy nie spotkali się jeszcze z pojęciem reaktywności, proszę o jeszcze chwilę cierpliwości - planuję napisać kilka słów o tym już niedługo.

Była też okazja, żeby dowiedzieć się trochę o pracy zdalnej. Jakie są plusy i minusy, jakie są mity i o czym należy pamiętać, zanim zdecydujemy się na taki rodzaj współpracy. Dla mnie najbardziej kuszącym elementem takiej pracy jest możliwość swobodnego podróżowania. Co nie jest dziwne, biorąc pod uwagę moją niemożliwość usiedzenia na jednym miejscu przez dłuższy czas. Muszę powiedzieć, że zaczęłam rozważać taką opcję ;)

Ciekawie zapowiada się też meet-up dotyczący programowania funkcyjnego - już dzisiaj (5 września). Ja niestety nie mogą się wybrać, lecz zapraszam gorąco wszystkich zainteresowanych tematem. A na tapecie - Elm i Elixir.

Jeżeli chodzi o to, co sobie ostatnio koduje, to w tym tygodniu powstała przykładowa mini-appka w konfiguracji angular + redux + ng-redux + reselect. Kod możecie oczywiście podejrzeć tutaj.

W kwestiach związanych z programowaniem, w najbliższym czasie planuję zająć się kilkoma tematami. Po pierwsze, na pewno coś z klimatów serwerowych, dodatkowo może w końcu React, może również mobx.

Chciałabym także kontynuować naukę w ramach FreeCodeCamp. Aktualnie podążam ścieżką dla początkujących Backend Developerów. W najbliższym czasie czeka na mnie MongoDB, a później projekty, których już się nie mogę doczekać. Planuję również napisać dla Was recenzję tego kursu, jak tylko go skończę ;)

Z klimatów nie programistycznych, wraz z Wrocławskim oddziałem Geek Girls Carrots planujemy dla Was w najbliższym czasie niezłą imprezę. Nie będę na razie zdradzać szczegółów, ale polecam śledzić na bieżąco grupę na fb - WrocLOVE Geek Girls Carrots.

To tyle na dziś. Miłego poniedziałku!
Ania