Koniec roku już za rogiem, więc przyszła pora na refleksje dotyczące minionych 12 miesięcy. W styczniu ruszałam z zestawem zdefiniowanych celów na rok 2018, jednak po drodze wydarzyło się “życie” i zmieniły się również trochę moje priorytety. Zobaczmy, które z zadań udało mi się zrealizować, a które muszę przesunąć na następny rok.

Cele na rok 2018:

Najpierw przeanalizuję z Wami listę celów, które przed sobą postawiłam.

Blog

Miał to być główny cel na ten rok. Jednak jako priorytet pojawił się dopiero w końcówce roku. Swoje działania w tym temacie chcę kontynuować w 2019.

 1. min. 2 posty w miesiącu
  Dopiero w listopadzie i grudniu udało się osiągnąć taką częstotliwość. A przecież nie jest to aż tak dużo. Chciałabym pisać co najmniej raz na tydzień. Muszę się zastanowić, co stoi mi na przeszkodzie.

 2. 2500 odwiedzin miesięcznie
  Ostatnie 2 miesiące wpłynęły na statystyki, ale niestety nadal trochę brakuje. Chcę pracować więcej, by to osiągnąć.

 3. większa aktywność na Instagramie
  Bardzo spodobało mi się działanie na Instagramie. Lubię opisywać swój dzień za pomocą InstaStories i mam nadzieję, że Wam również się one podobają. Cały czas staram się rozwijać i dokształcać w tym temacie, w tym roku przeczytałam np. “Instagram Handbook” Joanny Banaszewskiej.

FullStack Dev

Nad tym celem pracowałam głównie na początku roku. Później skupiłam swoje wysiłki na rozwoju w kierunku Mobile Developera i poznawania platformy Android.

 1. kurs z bazy danych
  Udało mi się jednak ukończyć kurs “The Complete SQL bootcamp” na Udemy. Poprawiłam swoje skille odnośnie baz SQLowych.

 2. projekt z FreeCodeCamp
  Niestety nie udało mi się wdrożyć tych umiejętności w życie w postaci stworzenia backendowego projektu. Trochę żałuję, że nie starczyło mi wtedy zapału, by to dokończyć.

Język włoski

No i właśnie, przez pierwsze pół roku priorytetem był dla mnie włoski. Od października skupiłam się jednak nad szlifowaniem angielskiego. Ta zmiana celu sprawiła, że nie podchodziłam do egzaminu z języka włoskiego na jesień. Jednak język ten nadal pozostaje bliski mojemu sercu i gdy tylko zdam egzamin CPE (Cambridge English: Proficiency) wracam do nauki włoskiego.

Znajomi

Na początku tego roku postawiłam sobie za cel spotykanie się ze znajomymi co najmniej raz w tygodniu. Hmmm…
a) nie prowadziłam żadnych statystyk na ten temat,
b) z pewnością nie udało mi się osiągnąć takiej częstotliwości
ale …
c) w tym roku spędziłam sporo czasu ze wspaniałymi ludźmi, za który jestem bardzo wdzięczna ❤️.

Co jeszcze udało mi się osiągnąć w tym roku?

Przeczytałam 24 książki.

Napisałam 10 postów na bloga.

Zrobiłam 4 kursy w ramach Specjalizacji “Android App Development” i 2 kursy w ramach specjalizacji “Cybersecurity”.

W 2018 roku byłam na wakacjach w Lizbonie i Gdańsku:

i na krótkim weekendowym wypadzie w Zakopanem:

Wzięłam udział w konferencji “I ❤️ marketing”:

oraz wystąpiłam na Meet.js Summit 2018:

View this post on Instagram

W piątek miałam okazję podzielić się z uczestnikami Meet.js Summit 2018 moimi doświadczeniami z tworzenia aplikacji mobilnych w JSie 👩‍🏫 I jak zwykle przeszłam calutkie koło emocji: zaczynając od ekscytacji faktem, że mój temat został wybrany, przez zmęczenie, które towarzyszyło przygotowaniom i duży stres przed samym wyjściem aż do frajdy, która pojawia się na scenie. Jestem bardzo wdzięczna organizatorom za umożliwienie mi przeżycia tego wszystkiego raz jeszcze. Świetna konferencja! Zdradzę Wam jeszcze, że konferencja natchnęła mnie do stworzenia małego materiału z moimi wskazówkami na to jak być speakerem i nie zwariować :) Spodziewajcie się już niedługo! #javascript #conference #meetjs2018 #speaker #developer #jakbycspeakereminiezwariowac #js #frontend #reactxp

A post shared by Ania Konopka (@kernelgonnapanic) on

W tym roku wydarzyło się sporo fajnych rzeczy, ale najlepsze jest to, że czuję, że dopiero się rozkręcam!
Widzicie też z pewnością, że realia troszkę się rozminęły z moimi planami w tym roku. Dlatego do planów na następny rok zamierzam podejść trochę w inny sposób. A jak? Wszystko wyjaśnię za tydzień.

2019, here I come!
Ania

Photo by rawpixel on Unsplash